Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Noc múzeí a galérií 2021 vo VSG

15. mája 2021 @ 15:00 - 20:30

2EUR

Tento rok sa brány Východoslovenskej galérie otvoria pre divákov v rámci Noci múzeií a galérií naživo. V netradičných večerných hodinách si budeš môcť prezrieť naše aktuálne výstavy, objavovať zákutia našej knižnice či nakúpiť si artové suveníry a knižky v pop-up obchode. Počas uzatvorenia galérie sme intenzívne prerábali vstupný priestor galérie. V rámci Noci múzeí a galérii bude čierny monolit ukrývať za svojimi dvierkami rôzne vyradené publikácie z našej knižnice, ktoré si môžeš prelistovať alebo zobrať domov so sebou zadarmo poprípade za dobrovoľný príspevok.

Na Hlavnej 27 môžeš spoznávať súčasné gruzínske a slovenské umenie, kultúrne dedičstvo Rádu premonštrátov v Jasove či čerstvo otvorenú výstavu fotografií zachytávajúcich košických umelcov a umelkýň v prirodzenom prostredí.

Alžbetina 22 zas ponúka kúzelný svet meštianskej módy na maľbách, kresbách a grafikách. Nová pop up výstava Odliatok myšlienky Borisa Sirku prezentuje inštaláciu objektov, ktorá je doplnená o interaktívny vstup. Pomocou filtra na instagrame a facebooku si môžeš zobraziť Borisove diela vo virtuálnej podobe na rôznych miestach - v exteriéri alebo potom aj doma.

V rámci protipandemických opatrení a ochrany zdravia našich návštevníkov, sa nebudú konať sprievodné hromadné podujatia ako komentované prehliadky či prednášky. Počet návštevníkov bude v jednotlivých výstavných sieňach regulovaný tak, aby bolo dodržané pravidlo 1 os/ 15m2. Maximálna kapacita Východoslovenskej galérie tým pádom nesmie presiahnuť 60 návštevníkov. Tím galérie bude po celý čas prítomný v priestoroch a informácie či zaujímavosti zo života galérie bude poskytovať individuálne.

Záštitu nad podujatím Noci múzeí a galérií prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Kompletný program a viac info nájdeš na našom facebooku.

 

Details

Date:
15. mája 2021
Time:
15:00 - 20:30
Cost:
2EUR
Website:
https://www.facebook.com/events/3956154344477727/

Venue

Východoslovenská galéria, Hlavná 27