Pre rodiny

Umelecký tábor - Leto v galérii 2021

Východoslovenská galéria aj tento rok pripravuje denný program pre deti Leto v galérii. Realizovať sa bude v dvoch termínoch. Pre deti od 7 do 10 rokov 26. - 29. 7. 2021 a pre deti vo veku od 11 do 15 rokov 2. - 5. 8. 2021. 

Atraktívny program sme zostavili z tvorivých aktivít a hravých náučných výkladov, počas ktorých sa malí návštevníci zoznámia so zbierkami a výstavami našej kultúrnej inštitúcie. Venovať sa im budú odborníci z rôznych oblastí, ktorí sa postarajú o to, aby čas strávený počas prázdnin bol nabitý zábavou ale i nenúteným vzdelávaním sa. 
Počet miest je limitovaný. Cena štvordňového tábora je 60 €. V cene sú zahrnuté obedy, občerstvenie, vstupy do rôznych inštitúcii a umelecký materiál.

Prihlásiť sa môžete do 13. 6. 2021 emailom na filipiakova@vsg.sk. 

Kreatívny labyrint – workshop pre rodiny s deťmi

Príďte si oddýchnuť s celou rodinou a zažiť bezprostredný kontakt s umením na vlastnej koži. Každá druhá nedeľa v mesiaci od 14.00 do 15.30.

Program je zostavený z návštevy výstavnej siene, kde sa deti zoznámia s autormi a dielami a dostanú výklad prispôsobený ich veku. Zážitok z výstavy sa potom v ateliéri pretaví do výtvorov, ktoré si deti samozrejme môžu odniesť domov.

Dieťa môže Kreatívny labyrint navštíviť len v sprievode rodiča. Rodič je za dieťa zodpovedný. Maximálna kapacita je 14 detí. Odporúčaný vek detí je od 4 do 12 rokov. Je potrebné nahlásiť vek účastníkov, aby sme dokázali vyhovieť vašim potrebám.

Pre prihlásenie na Kreatívny labyrint je nutné vopred kontaktovať oddelenie galerijnej pedagogiky (v piatok do 14:00 pred nedeľným workshopom): Mgr. Petra Filipiaková: filipiakova@vsg.sk filipiakova@vsg.sk/ 0905 615 032

Cena 4€ pre vaše dieťa (tretie dieťa v rodine a viac zdarma) / rodičia majú vstup zdarma.

VSG MINI

Kreatívny kurz pre našich najmenších návštevníkov a ich rodičov.
Prostredníctvom zážitkového vzdelávania, ktoré je ušité presne na mieru veku účastníkom (1,5 - 3), sa zameriavame na rozvoj ich jemnej motoriky, symbolického myslenia, poznávacích schopností, a zoznamovania sa s umením.
Kurz pozostáva zo siedmich stretnutí, termíny sú navrhnuté tak, aby sa návštevníkom zabezpečili pokojné a pohodlné strávenie kreatívnych chvíľ v redizajnovaných priestoroch galérie.

Cena celého kurzu VSG mini je 55 € na dieťa.

Viac informácií sa dozviete na emailovej adrese filipiakova@vsg.sk alebo telefónnom čísle 0905 615 032.
Zmena programu je vyhradená.

Na aktuálny kurz je možné sa prihlásiť do 30. 9. 2020.