Pre rodiny

Kreatívny labyrint – workshop pre rodiny s deťmi

október - jún

Príďte si oddýchnuť s celou rodinou a zažiť bezprostredný kontakt s umením na vlastnej koži. Každá druhá nedeľa v mesiaci od 14.00 do 15.30. Program je zostavený z návštevy výstavnej siene, kde sa deti s rodičmi zoznámia s autormi a dielami a dostanú výklad prispôsobený ich veku. Zážitok z výstavy sa potom v ateliéri pretaví do výtvorov, ktoré si všetci účastníci môžu odniesť domov.

Dieťa môže Kreatívny labyrint navštíviť len v sprievode rodiča. Rodič je za dieťa zodpovedný. Maximálna kapacita je 12 detí. Odporúčaný vek detí je od 4 do 12 rokov. Je potrebné nahlásiť vek účastníkov, aby sme dokázali vyhovieť vašim potrebám.

Pre prihlásenie na Kreatívny labyrint je nutné vopred kontaktovať oddelenie galerijnej pedagogiky (v piatok do 14:00 pred nedeľným workshopom): filipiakova@vsg.sk / 0905 615 032

Cena 4€ pre vaše dieťa (tretie dieťa v rodine a viac zdarma) / rodičia majú vstup zdarma.

Zmena programu je vyhradená.

VSG MINI

apríl - jún

Kreatívny kurz pre našich najmenších návštevníkov a ich rodičov.

Prostredníctvom zážitkového vzdelávania, ktoré je ušité presne na mieru veku účastníkom (1,5 – 3 rokov), sa zameriavame na rozvoj ich jemnej motoriky, symbolického myslenia, poznávacích schopností, a zoznamovania sa s umením.

Kurz pozostáva z ôsmich hodinových stretnutí. Termíny sú navrhnuté tak, aby sa návštevníkom zabezpečili pokojné a pohodlne strávené kreatívne chvíle v špeciálne upravených a prispôsobených priestoroch pre vaše deti.

Cena celého kurzu VSG mini je 70 € na dieťa. Kurz je určený maximálne pre 8 detí.

Viac informácii sa dozviete kontaktovaním oddelenia galerijnej pedagogiky: filipiakova@vsg.sk/ 0905 615 032

Zmena programu je vyhradená.

Prihlasovanie prebieha od 31. marca 2023.

Umelecký letný tábor

júl - august

Východoslovenská galéria každý rok pripravuje denný program pre deti „Leto v galérii“. Realizuje sa vždy v dvoch termínoch. Pre deti od 7 do 10 rokov a pre deti vo veku od 11 do 15 rokov.

1. turnus: 1. - 4. júla 2024 od 8.00 - 16.00 (deti 11 - 15 r.) Kapacita tohto turnusu je už naplnená.

2. turnus: 15. - 18. júla 2024 od 8.00 do 16.00 (deti 7 - 10 r.) Kapacita tohto turnusu je už naplnená.

Atraktívny program je zostavený z tvorivých aktivít a hravých náučných výkladov, počas ktorých sa malí návštevníci zoznámia so zbierkami a výstavami našej kultúrnej inštitúcie. Venujú sa im odborníci z rôznych oblastí, ktorí sa starajú o to, aby bol prázdninový čas nabitý zábavou a nenúteným vzdelávaním sa.

Počet miest je limitovaný. Cena štvordňového tábora je 80 €. V cene sú zahrnuté obedy, občerstvenie, vstupy do rôznych inštitúcii a umelecký materiál.

Prihlasovanie prebieha od 15. apríla emailom na filipiakova@vsg.sk.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás na ďalších podujatiach vo VSG.