Open Call–Redizajn Shop vyhráva Fuzzy Earth s projektom Surf and Turf!

Je to oficiálne - členovia výberovej komisie, zloženej z osobností z oblasti architektúry, umenia a dizajnu, vybrali víťaza open callu na re-dizajn priestoru galerijného obchodu. Medzinárodné interdisciplinárne štúdio Fuzzy Earth si odnáša prvenstvo so svojím návrhom Surf and Turf.

Zloženie výberovej komisie bolo zaujímavé a pestré, s členmi ako Mgr. art. Mikina Dimunová, grafická dizajnérka a odborníčka na vizuálnu identitu, Mgr. art. Lenka Haas, architektka; Ing. arch. Ondrej Jurčo, architekt; Mgr. art. Dorota Kenderová, ArtD., umelkyňa a riaditeľka VSG; Mgr. Zuzana Labudová, historička umenia, architektúry a dizajnu. Táto komisia mala za úlohu zhodnotiť osem prihlásených návrhov a vybrať víťaza na základe dizajnérskej kvality, relevantnosti referencií a kreativity.

Komisia ohodnotila projekt Surf and Turf od Fuzzy Earth ako "dizajnérsky najodvážnejší" a ocenila viaceré jeho aspekty. Zaujal ich výber použitých materiálov, konceptuálny prístup k dizajnu, ako aj realizovateľnosť návrhu a rešpektovanie historického kontextu priestoru. Toto boli kľúčové faktory, ktoré presvedčili komisiu, že práve tento návrh by mal byť víťazný. Zdôraznili tiež zapamätateľnosť, hravosť a výtvarnosť objektov, ktoré sú súčasťou kolekcie nábytku Surf and Turf. Táto kolekcia bola špeciálne navrhnutá pre obchod VSG a vyčnievala nad ostatnými návrhmi svojou inovatívnosťou a estetickou hodnotou.

Ďakujeme všetkým účastníkom a účastníčkam Open Call–Redizajn Shop a gratulujeme Fuzzy Earth k ich víťazstvu. Tešíme sa na to, kedy otvoríme brány vynoveného galerijného obchodu a budeme mať možnosť preskúmať projekt Surf and Turf na vlastné oči.

Projekt je realizovaný v rámci výzvy „Tradície inšpirujú inovácie“.

Comments are closed.