Sprievodný program

Prednášky a komentované prehliadky

K výstavným projektom pripravujeme pestrú ponuku sprievodných programov zostavených z komentovaných prehliadok s kurátormi a tematických prednášok odborníkov, z rôznych kultúrnych inštitúcií a univerzít.

Tieto podujatia sú bezplatné

Program pre seniorov

Východoslovenská galéria pravidelne organizuje Pohodovú komentovanú prehliadku primárne určenú seniorom. Program sa skladá z dvoch častí, prehliadky výstavy s kurátorom a krátkeho, nenáročného workshopu s galerijnou pedagogičkou, ktorý reaguje na vystavené diela.

Pohodová komentovaná prehliadka prebieha raz do mesiaca v jeden utorok o 14:00, v čase, kedy sú návštevníci najmenej rušení a môžu si tak naplno vychutnať návštevu výstavnej siene.

Vstup je bezplatný

Experimentálne workshopy pre dospelých

Workshop je určený pre všetkých, ktorí radi objavujú nové techniky a majú chuť dozvedieť sa o vystavovaných umelcoch ešte niečo viac.

Prostredníctvom workshopov sa účastníci bližšie zoznámia s autorskými technikami, jednotlivými výtvarnými prejavmi vybraných umelcov a zároveň budete môcť interaktívne, no najmä kreatívne, reagovať na konkrétne výstavy.

Stretnutia prebiehajú v priestoroch na Hlavnej 27 pod vedením tímu galerijnej pedagogiky, kurátorov výstav, špeciálne prizvaných umelcov a iných hostí.

Cena workshopu je 5 € (v cene je zahrnutý materiál)

Kreatívny labyrint – workshop pre rodiny s deťmi

Príďte si oddýchnuť s celou rodinou a zažiť bezprostredný kontakt s umením na vlastnej koži. Každá druhá nedeľa v mesiaci od 14.00 do 15.30.

Program je zostavený z návštevy výstavnej siene, kde sa deti zoznámia s autormi a dielami a dostanú výklad prispôsobený ich veku. Zážitok z výstavy sa potom v ateliéri pretaví do výtvorov, ktoré si deti samozrejme môžu odniesť domov.

Dieťa môže Kreatívny labyrint navštíviť len v sprievode rodiča. Rodič je za dieťa zodpovedný. Maximálna kapacita je 14 detí. Odporúčaný vek detí je od 4 do 12 rokov. Je potrebné nahlásiť vek účastníkov, aby sme dokázali vyhovieť vašim potrebám.

Pre prihlásenie na Kreatívny labyrint je nutné vopred kontaktovať oddelenie galerijnej pedagogiky (v piatok do 14:00 pred nedeľným workshopom): Mgr. Petra Filipiaková: filipiakova@vsg.sk filipiakova@vsg.sk/ 0905 615 032

Cena 4€ pre vaše dieťa (tretie dieťa v rodine a viac zdarma) / rodičia majú vstup zdarma.