Domčeky

Ahojte, 

Naše druhé virtuálne stretnutie budeme venovať materiálom. Je super, že sa opäť budeme vedieť hrať všetci doma. My v galérii si myslíme, že je pravý čas na to, aby sme si vyskúšali tvorbu s rôznymi zaujímavými materiálmi, ktoré doma nájdete. Však ako inak sa lepšie poznáva svet navôkol? 

Aby sme si trochu potrápili ručičky, nebudeme vyrábať v ploche, ale mamka alebo ocko nám pomôžu poskladať papierový 3D dom. To bude paráda, keď budete môcť  svojím výtvorom aj otáčať a pozerať sa naňho z každej strany. Poďme na to! 

1. Ako prvé si stiahneme pripravený papierový dom (nižšie v pdf), ktorý vytlačíme na A3 tvrdý papier (môžete použiť aj A4 formát, to však zmenší proporcie objektu), 

2. objekt vystrihneme, prehneme záložky a zlepíme ich tyčinkovým lepidlom. 

3. Keďže sme dom vytlačili na tvrdý papier, môžeme na vyfarbenie použiť vodové farby, tie deti jednoducho milujú.

4. Experimentujeme a radi používame materiály ako napríklad dekoračné papierové pásky. Deti s nimi dokážu jednoducho manipulovať, používajú pri tom pršteky, premýšľajú nad tým, ako a kde sa pásky dajú odstrihnúť a celkovo si zlepšujú jemnú motoriku. Rovnako zaujímavo sa deťom pracuje aj s fixkou pre „dospelých“ (štandardne dlhá fixka, alebo „jumbo“ ceruzka pre deti),

5. Vata a lepidlo je náš posledný tip na dozdobenie objektu, kreativite sa predsa medze nekladú. 

6. Pochváľte sa nám vašim spoločným výtvorom. Odfoťte a zašlite ho mailom nášmu tímu galerijnej pedagogiky (filpiakova@vsg.sk).

Comments are closed.