Listy

Ahojte,

naše prvé virtuálne stretnutie venujeme poznávaniu tvarov. Nie je to nič náročné, a je super, že do tvorenia zapojíme celú rodinu už rovno na poobednej prechádzke. Vonku máme krásnu jeseň, listy stromov menia farby a na chodníkoch vytvárajú pestrofarebný koberec. Aj vy tak radi počúvate šuchot lístia po ktorom kráčate? My áno, a to nás inšpirovalo k tomu, aby sme vám pripravili tento milý návod na tvorenie.

Úplne najdôležitejšie je nezabudnúť popri hraní sa vonku nájsť a pozbierať najkrajšie listy rôznych farieb a tvarov, tie nás predsa budú ďalej zaujímať. Najlepšie na tom je, že to môže robiť každý člen rodiny.

1. Listy, ktoré domov prinesieme vložíme do čistého papiera a môžeme ich na noc zaťažiť ťažkou knihou, ak sa s nimi ale chceme zabávať hneď tento krok vynecháme a pripravíme si čo najväčší papier, aký doma nájdeme.

2. Pripravíme si listy rôznych veľkostí a tvarov.

3. Na veľký papier obkreslíme obrys listov a zložíme ich na jednu kopu. Teraz máme pripravenú hraciu plochu pre malých umelcov.

4. Motivujete svoje dieťa k hre, prostredníctvom nej sa naučí rozoznávať rôzne tvary, v prípade ak by ste obkreslili iné predmety z domácnosti, pomenujte ich. Listy prikladajte na papier, keď nájdete správny obrys, prilepte ich tam lepidlom.

5. Posúvajte hru rozhovormi ďalej. Skúste sa dohodnúť, čo vám listy pripomínajú a čo im spoločne dokreslíte/ domaľujete. Pomôcť vám pri tom môžu aj naše obľúbené „gulioči“ (to sú také, ktorým sa zreničky pohybujú zo strany na stranu). Tie si na listy viete jednoducho prilepiť. Zvyšok je už len na vašej spoločnej fantázií.

6. Pochváľte sa nám vašim spoločným výtvorom. Odfoťte a zašlite ho mailom nášmu tímu galerijnej pedagogiky (filpiakova@vsg.sk).

Comments are closed.