Noc Múzeí a galérií 2020 vo VSG

Aj tento rok sa Východoslovenská galéria zapojí do Noci múzeí a galérií, i keď to bude netradične online formou. Počas soboty 14. novembra budete môcť na fb stránke galérie (facebook.com/VSG.sk/) postupne sledovať program, ktorý bude patriť nielen výstavnej činnosti ale i vzdelávaciemu kurzu pre najmenších, knižnici VSG a jej publikačnej činnosti.

Tešíme sa na Vás!

17:00 hod.
VSG mini
V rámci našich online aktivít  nezabúdame ani na našich najmladších návštevníkov ( 1,5 až 3 roky) a ich rodičov. Od soboty 14. 11. 2020 budeme pravidelne zverejňovať kreatívne tipy na našej facebookovej stránke Kreatívny labyrint a na našom webe v sekcii Doma s VSG. Predstavíme vám rady a nápady zamerané na rozvoj jemnej motoriky, symbolického myslenia a poznávacích schopností. Všetky naše úlohy budú vychádzať zo starostlivo pripraveného programu mimoriadne obľúbeného kurzu VSG mini, ktorý v súčasnej situácii nemôžeme realizovať, a budú prispôsobené domácim podmienkam pre pohodlné a jednoduché plnenie. V prvej úlohe si precvičíme pozorovacie a poznávacie schopnosti a budeme pracovať s rôznymi tvarmi. Už sa na vaše práce veľmi tešíme!   

19:00 hod.
Panoramatická prehliadka výstavou Telo, forma a gesto – sochárstvo v zbierke VSG

20:00 hod.
Promo video k výstave Kúzelný svet vonkajšieho zdania
Videom k výstave Kúzelný svet vonkajšieho zdania vás prevedieme našou poslednou výstavou, ktorá je nainštalovaná v priestoroch na Alžbetinej ulici 22.

21:00 hod.
Video Erika Sikoru, ktorý je jedným z autorov aktuálnej výstavy „Sú dané: Park, fontána“, ktorá sa zaoberá aj transponovanými príbehmi architektúry, sídliska, jeho parkov, fontán a sochárskej výzdoby.

22:00 hod.
Panoramatická prehliadka Knižnice VSG

Comments are closed.