Vianočná ozdoba

Ahojte, 

tretie virtuálne stretnutie venujeme zdobeniu stromčeka. Ten k Vianociam neodmysliteľne patrí a na ich príprave by sa mala podieľať celá rodina, preto nevynecháme ani našich najmenších.  Vymysleli sme pre vás úlohu, ktorú si môžete doma jednoducho zrealizovať a nebudete k tomu potrebovať veľa. Navyše, veľmi pripomína zábavné aktivity spájané so všetkými sviatkami, napríklad aj narodeninami – pečenie a zdobenie. 😊 

1. Ako prvé si pripravíme potrebný materiál. Misku v ktorej pripravíme modelovaciu hmotu, a v nej zmiešame sypké ingrediencie. Dva diely múky, jeden diel soli  a môžeme pridať aj nezávadné potravinárske farbivo. My v galérii máme radi to práškové, keď ho zamiešate do hmoty, farba sa objaví až po pridaní vody. Pre tých najmenších je to malý zázrak. 

2. Do misky postupne pridávame jeden diel vody. Je výborné ak nám s tým pomôže najmladší člen rodiny a môže pozorovať ako sa v hmote postupne objavuje farba. 

3. Hmotu premiešame a podľa potreby pridáme buď múku alebo vodu. Mala by pripomínať plastelínu. Ak ju necháme chvíľu postáť, lepšie sa s ňou bude pracovať. 

4. Na prácu so slaným cestom môžeme použiť valček, ale pokojne ju môžeme tvarovať aj rukami. Poďme si to vyskúšať. 

5. Naša obľúbená časť je práca s formičkami na medovníky. Do vykrojeného tvaru urobíme dierku ceruzkou aby sa ozdoba mohla zavesiť na stromček. V tomto momente nám začína ďalšia zábava, na cesto môžeme pridať flitre, otlačiť do neho rôzne štruktúry alebo  ho môžeme pokresliť. 

6. Cesto necháme prirodzene vytvrdnúť na vzduchu, môžeme sa ďalej realizovať aj s farbami, fantázii sa medze nekladú. Ozdoby zavesíme na stromček, odfotíme a pochválime sa nimi na filipiakova@vsg.sk   

Prajeme vám všetkým nádherné Vianoce! 😊

Comments are closed.