Výstava desaťročia / víťazné diela zo súťaže Maľba 2006 – 2015

otvorenie výstavy: 20. 1. 2016 o 17:00
trvanie výstavy: 21. 1. – 28. 2. 2016
kurátor: Michal Štofa
Východoslovenská galéria, Hlavná 27

10 rokov Maľby je retrospektívna prehliadka víťazných diel a zároveň reprezentačná výstava k okrúhlemu výročiu súťaže Maľba – Cena Nadácie VÚB pre mladých umelcov. Predstavuje obrazy úspešných mladých slovenských maliarov, ktoré v ostatnej dekáde získali najvyššie uznanie poroty, každoročne vytvorenej z medzinárodného tímu odborníkov na umenie.

Kolekcia víťazných obrazov, ktorá vznikla a každý rok sa rozrastá vďaka súťaži Maľba, podáva jedinečnú správu o vývoji súčasného mladého umenia na Slovensku a návštevníkom dáva možnosť zoznámiť sa na jednom mieste s tvorbou širokého spektra výtvarníkov. „Všetkých milovníkov umenia srdečne pozývam do Východoslovenskej galérie na retrospektívnu výstavu mladej maľby. Návštevníkov čaká výnimočný zážitok,“ hovorí Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

Vystavujúci autori:

Andrea BARTOŠOVÁ, Michal BÔRIK, Kristína BUKOVČÁKOVÁ, András CSÉFALVAY, Michal CZINEGE, Eva ČINČALOVÁ, Dávid DEMJANOVIČ / Jarmila MITRÍKOVÁ, Andrej DÚBRAVSKÝ, Jarmila DŽUPPOVÁ-SABOVÁ, Matej FABIAN, Alexandra FAZEKAŠOVÁ, Juraj FLOREK, Ľudmila HRACHOVINOVÁ, Katarína JANEČKOVÁ, Marek JAROTTA, Juraj KOLLÁR, Maroš KONTROŠ, Juliana MRVOVÁ, Monika MIKYŠKOVÁ-PASCOE, Rastislav PODHORSKÝ, Csilla POLÁKOVÁ, Viliam SLAMINKA, Erik ŠILLE, Lucia TALLOVÁ, Ján VASILKO, Ivona ŽIRKOVÁ

Comments are closed.