Chrobáčik

Ahojte! 

Štvrté virtuálne stretnutie VSG mini venujeme strihaniu a lepeniu. My v galérii si myslíme, že je dôležité precvičovať jemnú motoriku úplne od malička (od momentu ako to je možné) a nikdy s tým neskončiť. Máme pre vás tip ako sa zabaviť a popritom vytvoriť pár nádherných koláží. Nebudete k tomu veľa potrebovať, len si nájsť čas 😊 . 

Už od malička sme fascinovaní všetkým navôkol nás, obzvlášť zvieratkami. Nám sa páčia ja tie najmenšie, lebo môžu byť neuveriteľne farebné, majú mnoho nôh, tykadlá a sú veľmi húževnaté. Hovoríme o chrobáčikoch, ktoré si spoločne vytvoríme. Nebude to nič náročné, tak smelo do toho! 

1. Prvá fáza pozostáva z prípravy materiálu. Vystrihneme rôzne drobné geometrické tvary z farebných papierov alebo čohokoľvek, čo doma nájdeme. My sa radi zabávame s machovou gumou, svojimi vlastnosťami ( je mäkká) nám ponúka množstvo podnetov. 

2. Dovoľme strihať aj najmenším členom tvorivého tímu, nezabudnime na kruhy, tie sa často hodia. Ak nemáme doma kružidlo, stačí ak obkreslíme vrchnák z tyčinkového lepidla. 

3. Spoločne zisťujme aké možné druhy hmyzu existujú, ak nemáme doma knihu, nevadí, dnes nám s tým ľahko pomôže internet.

4. Na farebnú podložku (papier alebo machovú gumu) prilepujeme farebné geometrické tvary, tak aby sa podobali na rôzny zaujímavý hmyz. Môžeme vymyslieť aj úplne nový druh.  

5. Aby boli naše chrobáčiky roztomilejšie, prilepíme im naše obľúbené “gulioči”, môžeme ich ľahko nahradiť aj očami vystrihnutých z bieleho papiera. Nebojme sa použiť rôzne veľkosti a ľubovoľný počet.  

6. Na záver dokresľujeme alebo domaľujeme čokoľvek nám napadne. Hlavne, aby nás to bavilo! Spoločný výtvor si odfotíme a výsledok zašleme na filipiakova@vsg.sk 

Comments are closed.