Kvetinky

Ahojte, 

piatym virtuálnym stretnutím oslávime príchod jari. Vonku už kvitnú kvety a s pribúdajúcim teplom ich bude kvitnúť ešte omnoho viac. Môžeme očakávať nádherné farebné prírodne divadlo, ktoré bude radosť sledovať. Preto sme si pre celú rodinu pripravili malé predstavenie aj na doma. 

Na aktivitu si musíme pripraviť aj priestor, tak aby sme sa cítili pohodlne. Potrebovať budeme lavór alebo väčšiu širokú nádobu, ktorú naplníme vodou, tú položíme na igelit alebo osušku aby sme ochránili podlahu. Do lavóra budeme ukladať papierové púčiky rôznych farieb, ktoré nám pred očami roztvoria lupene a zafarbia vodu. Ako nato si napíšeme nižšie. 

1. Vytlačte si predlohu podľa ktorej budete obkresľovať kvety. Ak nemáte tlačiareň, kvety si môžete nakresliť jednoducho podľa predlohy. 
2. Vystrihnite toľko kvetov s koľkými sa s vašimi ratolesťami chcete hrať, čím viac tým lepšie. 
3. Ak chcete aby kvietok púšťal vo vode farbu je potrebné naň kvapnúť kúsok potravinárskeho farbiva. Ak máte práškové schovajte do púčika pár granuliek. Môžete použiť však aj rôzne iné farby, ktoré sa rozpúšťajú vo vode. 
4. Každý lupeň starostlivo poskladajte tak aby vznikol púčik. 
5. Na divadle pre najmenších môže pracovať celá rodiny, môžete si do lupienkov ukryť rôzne písané odkazy alebo priania. Rovnako tak môžete stred kvietka vyzdobiť. 
6. Divadlo začína až vo vode! Položte papierový púčik na hladinu a sledujte ako sa mu pomaličky otvárajú lupienky. Je to čarovné 😊  Vaše jarné predstavenie nám môžete natočiť a zaslať na filipiakova@vsg.sk 

Comments are closed.