Máj 2020 vo VSG

Vďaka aktuálnym zmierňujúcim opatreniam bude Východoslovenská galéria opäť otvorená 20.5.2020. Momentálne intenzívne pracujeme na pripravovaných výstavách a rekonštrukcii interiéru budovy na Alžbetinej 22. Návštevníkom neponúkame len to, čo u nás mohli vidieť pred zatvorením. Otvorenie galérie bude sprevádzať sprístupnenie novej výstavy Ivan Šafranko – Krištof Kintera. Všetky cesty.

Tešíme sa na Vás 🙂

Výstavy

sprístupnenie výstavy: 20. 5. 2020
trvanie výstavy do 1. 3. 2020
Ivan Šafranko – Krištof Kintera. Všetky cesty
kurátorka: Séverine Fromaigeat
Repríza výstavy galérie Cermak Eisenkraft v kurátorskej koncepcii Séverine Fromaigeat z Múzea Tinguely ponúka konfrontáciu dvoch generácií umelcov, významného slovenského maliara a sochára profesora Ivana Šafranka a popredného českého vizuálneho umelca Krištofa Kinteru. miesto: Východoslovenská galéria, Hlavná 27
vstup: 4/2 €
viac o výstave: https://vsg.sk/…/ivan-safranko-kristof-kintera-vsetky-cesty/

trvanie výstavy: do 31. 5. 2020
7140 + / Nové akvizície zo zbierky VSG 2015 - 2020
kurátori: Katarína Nádaská, Miroslav Kleban
Výstava predstavuje najnovšie akvizície od roku 2015, rôznorodý celok od umenia 19. storočia až po súčasnosť, s dôrazom na poslanie galérie, ako pamäťovej a zbierkotvornej inštitúcie, ktorá uchováva, prezentuje, nakupuje a odborne zhodnocuje kultúrne dedičstvo národa. Zbierkový fond Východoslovenskej galérie sa zameriava na tri ťažiskové okruhy – umenie 19. storočia, medzivojnové obdobie, najmä avantgardné presahy Košickej moderny a povojnové umenie. Akvizičná stratégia galérie sa sústreďuje na dopĺňanie autorských fondov najvýznamnejších umelcov v zbierke a rovnako tak aj na dopĺňanie jednotlivých tematických okruhov. Zakúpené diela boli finančne podporené Fondom na podporu umenia a Košickým samosprávnym krajom. V kolekcii nových prírastkov sú zastúpené aj diela, ktoré sa do zbierky dostali darom, alebo prevodom.
miesto: Východoslovenská galéria, Hlavná 27
vstup: 4/2 €
viac o výstave: https://vsg.sk/aktualne-…/7140-nove-akvizicie-v-zbierke-vsg/

Comments are closed.