Pop-up a online obchod VSG

Počas uzatvorenia Východoslovenskej galérie, v rámci protipandemických opatrení, sme intenzívne pracovali na viacerých projektoch, medzi ktorými bolo aj zviditeľnenie našej publikačnej činnosti a zároveň spolupráca a podpora lokálnych komunít. Vytvoriť dočasné miesto, kde by ste sa mohli bližšie zoznámiť s našimi katalógmi a monografiami, ktoré pripravujeme na vysokej úrovni, čoho dôkazom je aj aktuálna výhra Bielej kocky, ceny Rady galérií Slovenska, v kategórii edičný projekt za rok 2019 za monografiu František Veselý – Predvídanie o krajine. Reorganizáciou knižnice sme tiež potrebovali nájsť uplatnenie pre naše vyradené knihy a časopisy.

V priestore Zániku planéty na Hlavnej 27 vznikol pop-up obchod, ktorý budete môcť navštíviť do konca februára. Nenájdete v ňom iba naše publikácie. Počas jeho trojmesačného trvania sa bude neustále formovať a meniť, pribúdať v ňom budú udržateľné darčekové predmety, kúpou ktorých podporíte dobrú vec. Podporovať lokálne komunity je zásada, ktorou sa snažíme riadiť aj v rámci projektu Zániku planéty. Aktuálne sme nadviazali spoluprácu s občianskym združením Usmej sa na mňa, ktoré pomáha deťom a dospelým so sluchovým, zrakovým a intelektuálnym znevýhodnením žiť plnohodnotný život. Zakúpiť si môžete ich ručne ušité vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré boli vyrobené zrecyklovaním záclon. V obchode nájdete aj tašky od Dorka Bags, vďaka ktorým našli využitie staré bannery. Myšlienka Dorka Bags vznikla pôvodne ako pracovná terapia pre matky s deťmi, ktoré vďaka nej získavali pracovné zručnosti. Dnes je samostatnou neziskovou organizáciou, ktorá vytvára pracovné príležitosti. S Dorka Bags chystáme spoločnú limitovanú sériu udržateľných a recyklovateľných reklamných a darčekových predmetov.

Časť pop-up obchodu je venovaná aj burze našich vyradených titulov z knižnice. Nájdete tu nie len umenovedné časopisy a knihy, ktoré si môžete zakúpiť za symbolickú cenu.

Príďte k nám načerpať sily. V našom útulnom obchode možno ľahko nájdete darčeky pod vianočný stromček pre svojich blízkych a zároveň prispejete aj tým, ktorí to potrebujú. Pre väčší prehľad o našich publikáciách, môžete navštíviť náš virtuálny obchod na webovej stránke Východoslovenskej galérie.  Upravili sme ho tak, aby bol prehľadný a zároveň ponúkal možnosť si tituly objednať jednoducho vďaka elektronickému formuláru. Veľmi radi si prečítame aj vašu spätnú väzbu, čo sa vám páči, prípadne čo by ste nám navrhli vylepšiť. Zaslať nám ju môžete emailom na lendelova@vsg.sk.

Tešíme sa na vašu návštevu, fyzickú aj tú elektronickú!

Comments are closed.