Pop-up a online obchod VSG

Počas uzatvorenia Východoslovenskej galérie, v rámci protipandemických opatrení, sme intenzívne pracovali na viacerých projektoch, medzi ktorými bolo aj zviditeľnenie našej publikačnej činnosti a zároveň spolupráca a podpora lokálnych komunít. Vytvoriť dočasné miesto, kde by ste sa mohli bližšie zoznámiť s našimi katalógmi a monografiami, ktoré pripravujeme na vysokej úrovni, čoho dôkazom je aj aktuálna výhra Bielej kocky, ceny Rady galérií Slovenska, v kategórii edičný projekt za rok 2019 za monografiu František Veselý – Predvídanie o krajine. Reorganizáciou knižnice sme tiež potrebovali nájsť uplatnenie pre naše vyradené knihy a časopisy.

V priestore Zániku planéty na Hlavnej 27 vznikol pop-up obchod, ktorý budete môcť navštíviť do konca februára. Nenájdete v ňom iba naše publikácie. Počas jeho trojmesačného trvania sa bude neustále formovať a meniť, pribúdať v ňom budú udržateľné darčekové predmety, kúpou ktorých podporíte dobrú vec. Podporovať lokálne komunity je zásada, ktorou sa snažíme riadiť aj v rámci projektu Zániku planéty. Aktuálne sme nadviazali spoluprácu s občianskym združením Usmej sa na mňa, ktoré pomáha deťom a dospelým so sluchovým, zrakovým a intelektuálnym znevýhodnením žiť plnohodnotný život. Zakúpiť si môžete ich ručne ušité vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré boli vyrobené zrecyklovaním záclon. V obchode nájdete aj tašky od Dorka Bags, vďaka ktorým našli využitie staré bannery. Myšlienka Dorka Bags vznikla pôvodne ako pracovná terapia pre matky s deťmi, ktoré vďaka nej získavali pracovné zručnosti. Dnes je samostatnou neziskovou organizáciou, ktorá vytvára pracovné príležitosti. S Dorka Bags chystáme spoločnú limitovanú sériu udržateľných a recyklovateľných reklamných a darčekových predmetov.

Časť pop-up obchodu je venovaná aj burze našich vyradených titulov z knižnice. Nájdete tu nie len umenovedné časopisy a knihy, ktoré si môžete zakúpiť za symbolickú cenu.

Príďte k nám načerpať sily. V našom útulnom obchode možno ľahko nájdete darčeky pod vianočný stromček pre svojich blízkych a zároveň prispejete aj tým, ktorí to potrebujú. Pre väčší prehľad o našich publikáciách, môžete navštíviť náš virtuálny obchod na webovej stránke Východoslovenskej galérie.  Upravili sme ho tak, aby bol prehľadný a zároveň ponúkal možnosť si tituly objednať jednoducho vďaka elektronickému formuláru.

Tešíme sa na vašu návštevu, fyzickú aj tú elektronickú!

Comments are closed.