Vyhlásenie laureátky/ laureáta Ceny Oskára Čepana 2019

29. 11. 2019 o 18:00
Východoslovenská galéria, Hlavná 27

Večer bude venovaný súčasnému umeniu a piatim finalistom ocenenia - Janovi DURINOVI, Dávidovi KORONCZIMU, Milanovi MAZÚROVI, Erikovi SIKOROVI a Gabriele ZIGOVEJ - ktorí spolu s kurátorom Václavom Janoščíkom a tímom Ceny Oskára Čepana pripravili výstavu EKOLÓGIA TÚŽBY. Za účasti medzinárodnej odbornej poroty v zložení Vjera Borozan (CZ), Rainer Fuchs (AT), Bartholomew Ryan (USA), Lora Sariaslan (NL) a Jaroslav Varga (SK, CZ) bude vyhlásený víťaz alebo víťazka tohtoročnej Ceny Oskára Čepana.

Zároveň sa počas večera uskutoční VYHLÁSENIE DIVÁCKEHO HLASOVANIA, na ktorom majú návštevníci výstavy finalistov možnosť podieľať sa do 29. novembra, 16:00 hod.

Počas odovzdávacieho večera sa rovnako, ako na otvorení výstavy začiatkom novembra uskutoční happening Gabriely Zigovej BREATHE, a to v dvoch výstupoch po 30 minút. Happening je súčasťou diela finalistky.

Po raute vo Východoslovenskej galérii bude večer pokračovať sprievodnými podujatiami v Kino Úsmev v nasledovnej dramaturgii:

20:00 // Samčo Brat Dážďoviek (SK) - performatívne vystúpenie
21:00 // Neta Polturak (ISL) - koncert
22:00 // Párty s názorom: Videl som pekárku s tetovaním "i am nature" - DJ set finalistu Dávida Koroncziho (SK)
od 23:00 // The Melancholy of Marissa Cooper - performatívne vystúpenie; účinkujú: Nik Timková (CZ) & Zuzana Žabková (SK)

Vstup na slávnostný ceremoniál vo Východoslovenskej galérii je zdarma. Na sprievodné programy v Kine Úsmev bude vstup voľný pre návštevníkov ceremoniálu na základe pásky, ktorá bude súčasťou pozvánky.

_ _ _
Organizátor: Nadácia – Centrum súčasného umenia
Spoluorganizátori: Východoslovenská galéria Košice, Collective
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri: J&T Banka, Košický samosprávny kraj
Mediálni partneri: Denník N, RTVS, Rádio Devín, Rádio_FM, SITA, WebNoviny.sk, Artalk.cz, Vlna
Komunikačný partner: SK PR Strategies
Špeciálni partneri: RU, TMU

Comments are closed.